25 Haziran Salı 2019
KULÜPTEN HABERLER
Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3

KAMUOYUNU BİLGİLENDİRME….

KIYMETLİ TARAFTARLARIMIZ…

Kulübümüzün 2016-2017 sezonunda ki durumu ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bu açıklamayı paylaşmak istiyoruz.

Bildiğiniz üzere; geçen sezon çok zor şartlar altında kulübü devralmış başta Kulüp Başkanımız Sayın Ahmet TANOĞLU olmak üzere bütün yönetim kurulu olarak elimizden gelenin en iyisini yapmanın gayreti içerisinde olduk. Takımımızı play-off potasına kadar getirerek, akademi liginde altyapı takımlarını da kurarak Erzincan’da altyapı adına elimizden geleni yaptık. Ayrıca Ziraat Türkiye Kupasında takımımızın gruplara kalması için son elemeye kadar gelinmiş ve penaltılar sonucunda Antalyaspor’a penaltılarla elenerek kupaya veda ettik. Geçen sezon bu başarılar nedeniyle takımımıza ilgiyi artırmış yavaş yavaş tribünler dolmaya başlamıştı.

Bu  sezon ise hem geçen yıldan Refahiyespor döneminden kalan borçlar devam ederken hem de yeni sezon yapılanması için çalışmalar yapıp ,geçen sene Bayburtspor’u play-off lara taşıyan Bülent Topuzoğlu ile anlaşıp elimizden geldiğince transfer çalışmalarına başladık. Geçen seneden beri süregelen sponsor bulma çalışmalarımızda  başta Sayın Başbakanımız olmak üzere  Sayın Milletvekillerimiz  ve ilimiz yöneticilerinin çabalarıyla sonuç vermiştir.  Bildiğiniz gibi yıllardır Erzincan’da faaliyet gösteren Anagold Madencilik  ile  sponsorluk anlaşması yapılmıştır. Geçen seneden beri hiçbir yerden destek alamayan kulübümüz bu anlaşmanın yapılmasıyla bir nebze rahatlamış oldu. Tabi sponsorluk anlaşması olamasaydı faaliyetlerimizi çok zor şartlar altında yapmaya devam edecektik.

Kamuoyunda çokça ifade edilen gibi 9 milyonluk bir rakam hemen kulüp kasasına girmeyecektir. Bu anlaşmayla yıllık 3 milyon ve 3 yıllık bir ödeme planı mevcuttur. Bu sezon için gelen  para geçen yıldan gelen borç ödemeleri ve yeni sezon futbolcu peşinatları tamamen karşılamış durumda bile değildir. Grubumuzda şampiyonluğa oynayan takımların yıllık bütçesinin  5-6 milyon olduğu bir ortamda bizler sponsorluk geliri dışında gelir kalemleri oluşturarak  takımımızı şampiyonluğa oynatmak istiyoruz. Ayrıca  bu anlaşma  yapılmış olmasına rağmen yönetim kurulu gene elinin cebine atarak sponsorluk parasına dokunmadan kulübe bir otobüs alarak hediye etmiştir. Anagold 24 Erzincanspor için elimizden geleni yaptığımız bu dönemde bile en çok sahip çıkmasını beklediğimiz çeşitli kuruluşlar ve kişiler her mağlubiyetten sonra sponsorluk bedelini ortaya koyarak veya habercilik ilkelerine aykırı bir şekilde kafalarda soru işareti oluşturma çabasıyla haber ve yorum yaparak  2 yıldır bugünkü haline getirmek için çabaladığımız kulübümüze zarar vermektedirler.

Ligde sportif olarak umduğumuz başarıyı şu an için yakalayamamış olsak bile şehrimizin yakaladığı hava ve taraftar desteğiyle bu bocalama dönemini  en kısa sürede atlatıp hakettiğimiz yere yükseleceğimize inancımız tamdır. Kulüp tarihinde ilk kez Türkiye kupasında gruplara kalma başarısı göstererek Anagold 24 Erzincanspor’umuzun marka  değerini yükseltmenin gururunu yaşıyoruz.

Taraftarlarımızın hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmasına gerek yoktur. Yönetim Kurulumuz geçen yıldan itibaren aynı heyecanla ve güvenle bu yılda takımımızın haketmiş olduğu üst liglere çıkması için çalışmaya devam etmektedir.

İnşallah kupada olduğu gibi ligde de en kısa zamanda hakettiğimiz yere geleceğiz.

Kamuoyuna duyurulur.

 

                                                                                             ANADOLD 24 ERZİNCANSPOR KULÜBÜ

                                                                                                               YÖNETİM KURULU

Okunma : 89

Haberi Oku

bayrak

BAŞKANIMIZDAN 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI…

Kulüp Başkanımız Ahmet TANOĞLU, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. …