23 Ağustos Cuma 2019
KULÜPTEN HABERLER
Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3

KAMUOYUNUN BİLGİSİNE…

YÖNETİM KURULUMUZDAN BASIN AÇIKLAMASI

Geçtiğimiz hafta sonu oynadığımız Van Büyükşehir Belediyespor maçında alınan beraberliğin üzüntüsünü yaşamaktayız.  Maça çok iyi başladık. Takımımız sahada çok iyi bir mücadele örneği gösterdi ve sahada futbolun tüm gereklerini yerine getirdi. Fakat önceki maçlarda olduğu gibi şanssızlığımız devam etti. Maçın henüz başlarında atmış olduğumuz nizami gol hakem tarafından iptal edildi. Maçın 82. Dakikasında faul olmayan bir pozisyonda verilen bir serbest vuruş sonrasında maalesef kalemizde golü gördük ve berabere kaldık. Tabi hakem hatalarına sığınmıyoruz ama her hafta hakem hatalarından canımız yanıyor. Biz kesinlikle lehimize düdük çalınsın demiyoruz maçın gereği neyse hakemlerin adaletli maç yönetmesini istiyoruz. Bunun sonucunda galip geliriz veya mağlup oluruz hiç farketmez. Ama inşallah bundan sonraki maçlarda futbolcu kardeşlerimiz daha çok çaba sarfederek galibiyet alacaklardır ve takımımızın arzu edilen yere gelmesini hep birlikte sağlayacağız.

Van Büyükşehir Belediyespor tarafından yapılan basın açıklamasında direk yönetimimizi ve takımımızı hedef alarak yapılmıştır.  Halbuki maç boyunca futbol adına sahaya hiçbir şey yansıtamayan takımları agresifleşmiş ve devre arasına girerken yedek kalecilerinin hem taraftarlarımızı hem de şeref tribününde oturanlara karşı tahrik edici tavırları  ve yine yedek oyuncularının top toplayıcı görevli gencimize bile vurması nedeniyle tepki gösterilmiştir. Van Büyükşehir Belediyespor yöneticilerine futbolcularını ikaz etmeleri ve daha fazla tahrik etmemeleri söylendiğinde kendilerinin yönetimimize karşı tepkileri futbolcularının yaptığı davranışlar ile eşdeğer taşımaktadır. Halbuki, Erzincan’a gelen misafir takımlar çok rahat olarak maça gelirken, kendileri ile maç yapmaya giden takımlar korkarak maça gitmektedirler.

Şu unutulmamalıdır ki; 1968’den itibaren Erzincan’da oynanan maçlarda şimdiye kadar hiçbir kötü olay yaşanmamıştır. Hatta misafir takımlar sanki deplasmanda değil de kendi sahalarında oynuyormuşçasına rahat etmektedirler. Gelen takımların yöneticileri de bunu bizzat ifade etmektedirler. Ayrıca en son Van Büyükşehir Belediyespor’u 2 yöneticimiz otelde karşılamış ve uzun süre sohbet etmişlerdir.    Zaten 2 yıldır ilimize misafir gelen takımlarımız konaklamış oldukları otellerde ziyaret edilerek ilimizde bulundukları süre zarfında en üst seviyede ağırlanmalarının sağlanması için çaba gösterilmektedir.

24 Erzincanspor olarak;  her zaman futbolun özünde olan centilmenlikten yana olduğumuzu belirtir, bundan önce olduğu gibi bundan sonrada Erzincan’a gelecek olan misafir takımların en üst seviyede ağırlanacağının bilinmesini istiyoruz.

 

 

Okunma : 72

Haberi Oku

bayrak

BAŞKANIMIZDAN 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI…

Kulüp Başkanımız Ahmet TANOĞLU, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. …